ساک دستی کاغذی

 • ساک دستی کاغذی کرافت (ساک دستی کاهی): این نوع از کاغذ به رنگ نخودی یا خاکی است؛ از کاغذ بازیافتی ساخته شده و جزو ارزان‌ترین نوع پاکت تبلیغاتی کاغذی است. اما این ارزان بودن به معنی بی‌دوام بودن یا کم بودن مقاومت آن نیست بلکه بافت خاص این کاغذ در عین مقاومت، بسیار سبک است.
 • ساک دستی کاغذی گلاسه (ساک دستی مقوایی): دارای گرماژ بالاتر از نوع کرافت است. استفاده از سلفون (روکش) مات یا براق بر روی این نوع کاغذ، علاوه بر افزایش زیبایی و درخشندگی، موجب بالاتر رفتن استحکام و مقاومت آن می‌شود.
 • ساک دستی کاغذی تحریر (ساک دستی کارتی): این نوع از کاغذ با گرماژ 60 تا 200 در ساخت ساک تبلیغاتی مورداستفاده قرار می‌گیرد. با خودکار به‌راحتی می‌توان بر روی آن نوشت و مقاومت مناسبی دارد.

آنچه تعیین‌کننده قیمت نهایی یک ساک کاغذی است، علاوه بر جنس، گرماژ، ابعاد، رنگ چاپی، روکش، نوع بند و استفاده از خدمات اضافه مانند طلاکوب، یووی، برجسته، امباس و تیراژ است که هرچه تیراژ سفارش بیشتر باشد، قیمت یک واحد ساک دستی کاهش خواهد یافت.

مزایای ساک دستی کاغذی

 1. حمل‌ونقل و جابه‌جایی آسان کالا با پاکت کاغذی
 2. تنوع رنگ در چاپ و زیبایی بصری و خاص آن
 3. امکان تولید در ابعاد و اشکال مختلف
 4. مقاومت بالا و امکان استفاده مکرر توسط مشتری
 5. امکان بازیافت و بازگشت به چرخه طبیعت با کمترین آلایندگی
 6. مشخص نبودن وسایل داخل آن که باعث راحتی حمل هر نوع کالایی می‌شود
 7. تبدیل به بخشی از نام و نشان تجاری کسب‌وکار در ذهن مشتری می‌شود
 8. قابل‌استفاده برای کالاهای کوچک همچون ساعت، موبایل و زیورآلات، و موارد چاپی مانند کاتالوگ، سررسید و هدایای تبلیغاتی دیگر

تنوع زیاد طرح و رنگ بند ساک دستی، یکی دیگر از مزایای ساک دستی کاغذی است. از انواع بند ساک دستی می‌توان بند ساده یا بند معمولی، بند پیچ، بند زنبوری، بند کنفی، بند دسته کاغذی، بند ترویرا یا بند کتان و بند روبان (با قابلیت چاپ لوگو) را نام برد.

انواع بند ساک دستی کاغذی