ساک دستی پارچه ای

 • ساک دستی پارچه ای سوزنی (ساک دستی اسپان باند): پارچه سوزنی این نوع از گونه‌ای ماده بدون نیاز به عملیات صنعت نساجی مانند دوختن، بافتن و گره‌زدن تولید می‌شود، برای همین به آن ساک دستی پارچه ای بی بافت (non-woven) نیز می‌گویند. پارچه‌های بی بافت در اصل از مواد مایعی تشکیل شده‌اند که در غلتک‌های مخصوص به‌صورت لایه‌نازک درمی‌آیند. طرح و بافت این پارچه‌ها به شکلی است که تصور می‌شود بافته شده‌اند. گرماژ این نوع پارچه‌ها از 15 تا 110 گرم است؛ اما معمولاً از گرماژ 60 و یا 90 گرم برای تهیه ساک دستی سوزنی استفاده می‌شود. علاوه بر طول عمر، تحمل وزن بالا و رنگ‌بندی متنوع، این نوع ساک دستی پارچه ای ارزان‌قیمت، از قابلیت چاپ سیلک اسکرین چند رنگ برخوردار بوده و ضد رطوبت است.
 • ساک دستی پارچه ای برزنتی (ساک دستی واتر): گران‌ترین نوع بگ دستی پارچه ای محسوب می‌شود که دوام و تحمل وزن بالای آن برای حمل کالاهای سنگین توجیه‌گر قیمت این نوع از ساک دستی می‌باشد.
 • ساک دستی پارچه ای متقال (ساک دستی کتان): همانطور که از نامش پیداست، از پارچه متقال یا کتان در تولید این نوع ساک دستی پارچه ای اختصاصی استفاده می‌شود. بسیاری از شرکت‌های دوستدار محیط‌زیست، این نوع کیسه پارچه‌ای را برای بسته‌بندی و ارسال محصول خود استفاده می‌کنند تا مشتریانشان پس از دریافت کالا از این کیسه‌ها برای خرید نان و سایر ملزومات زندگی خود، به‌دفعات استفاده نمایند تا به طور غیرمستقیم سهمی در کاهش مصرف پلاستیک داشته باشند.

بند ساک دستی پارچه ای بسته به جنس انتخابی شما در مدل های دسته پانچ یا دسته موزی، دسته بندی یا دسته زنبیلی یا دسته لوپ، جمع شو، دوشی، تسمه و پنبه ارائه می‌شود. همچنین شاپینگ بگ پارچه ای قابلیت انتخاب نوع کاست در سه مدل بدون کاست، ته کاست و سه طرف کاست یا باکس را دارد.

روش تولید ساک پارچه ای

 1. ساک دستی پرسی (ساک دستی اولتراسونیک): از این شیوه بیشتر برای تولید ساک دستی سوزنی استفاده می‌شود که در آن لبه‌های پارچه توسط دستگاه داغ و ذوب شده و مواد شیمیایی پارچه در اثر این دما، به هم می‌چسبند (اصطلاحا پرس میشود و بدون جای دوخت است). این نوع ساک از نظر مقاومت نسبتاً ضعیف‌تر از شیوه دوم است و برای کالا و هدایایی با وزن کم مناسب‌تر است.
 2. ساک دستی دوختی: این نوع بگ پارچه ای با دوخت خیاطی موجب افزایش مقاومت آن شده و برای کالاهای سنگین‌تر حتی تا 12 کیلوگرم قابل‌استفاده خواهد بود.

مزایای استفاده از ساک دستی پارچه ای

 1. این ساک‌ها صددرصد سازگار با محیط‌زیست و تجزیه‌پذیر هستند و هنگام تجزیه شدن هیچ گاز سمی آزاد نمی‌کنند
 2. یک بیلبورد تبلیغاتی ارزان متحرک در سطح شهر برای هر برندی هستند
 3. تا مدت زمانی طولانی در منزل مشتریان باقی می‌مانند و قابلیت استفاده مجدد دارند
 4. ساک پارچه‌ای قابلیت شست‌وشو دارد
 5. ساک سوزنی و برزنتی عموماً ضدآب هستند و در روزهای بارانی هم محافظ خوبی برای خریدهای مشتریان هستند
 6. ساک خرید پارچه ای نسبت به کاغذی مقرون‌به‌صرفه‌تر است
 7. ساک‌های پارچه‌ای به دلیل تعداد دفعات استفاده، از ساک‌های پلاستیکی در طول زمان، از نظر قیمتی مناسب‌تر خواهند بود
 8. تنوع رنگی پارچه‌های به‌کاررفته در تولید، به جذابیت این ابزار تبلیغاتی می‌افزاید
 9. بسیار سبک‌وزن هستند
انواع بند ساک دستی پارچه ای